×

Współpraca pomiędzy Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej a Aesculap Chifa. Konferencja prasowa i podpisanie listu intencyjnego w Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu.

Współpraca pomiędzy Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej a Aesculap Chifa. Konferencja prasowa i podpisanie listu intencyjnego w Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu.

W środę, 26 lipca br., odbyła się konferencja prasowa oraz oficjalne spotkanie Włodzimierza Hibnera – Burmistrza Nowego Tomyśla z Arturem Bąkiem – Prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Nowym Tomyślu oraz Mariuszem Bożkiem – członkiem Zarządu Aesculap Chifa Sp. z o.o. w Nowym Tomyślu w celu podpisania listu intencyjnego, w sprawie podjęcia współpracy pomiędzy tymi podmiotami.

Współpraca w zakresie dywersyfikacji systemu cieplnego na terenie Gminy Nowy Tomyśl ma na celu zwiększenie jego efektywności z wymierną korzyścią ekonomiczną dla mieszkańców Nowego Tomyśla. Celem jest zapewnienie jak najtańszego ciepła systemowego.

Co to oznacza w praktyce?

ACP gotowe jest dostarczać ciepło, wytworzone w wysokosprawnej kogeneracji w transzach umownych do części sieci PEC, na preferencyjnych warunkach, tzn. bez opłat za moc zamówioną, w cenie i ilości każdorazowo uzgodnionej przez strony oraz za zgodą PEC.

Początkowo konieczne jest jednak przywrócenie połączenia sieci ciepłowniczych PEC i ACP wraz z niezbędną infrastrukturą. Koszty przyłączenia pokrywa ACP. Działania mają zostać podjęte już w najbliższym czasie.

Na konferencji obecne były lokalne media. Dziennikarze mieli możliwość osobiście zadać wszelkie nurtujące ich pytania na temat obecnej sytuacji, a także przyszłości, energetyki cieplnej w Nowym Tomyślu.


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON