×

Radio Poznań z wizytą w Nowym Tomyślu! Stolica wikliny w audycji „Wielkopolska dla Ciebie”

Radio Poznań z wizytą w Nowym Tomyślu! Stolica wikliny w audycji  „Wielkopolska dla Ciebie”

Już jutro (piątek – 25 sierpnia) do Nowego Tomyśla po raz kolejny zawita Radio Poznań ze swoją specjalną wakacyjną audycją „Wielkopolska dla Ciebie”, która odkrywa przed słuchaczami lokalne uroki Wielkopolski.

Gdzie pojawi się Radio Poznań?

Pierwszym przystankiem na wakacyjnej trasie radia będzie Park Feliksa – o godz. 9.25 Włodzimierz Hibner – Burmistrz Nowego Tomyśla opowie o Parku oraz „VIII Zlocie Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów”, a Beata Baran – Dyrektor Nowotomyskiego Ośrodka Kultury, zapowie tegoroczny Jarmark Chmielo-Wikliniarski.

Kolejno o godz. 10:45  – Izba Historyczna im. Sylwii Kupiec na Placu Niepodległości – spotkanie z Edwardem Kupcem – pasjonatą lokalnej historii.

O godz. 11:50 Radio Poznań przeniesie się do Bukowca, gdzie proboszcz Marcin Kubiak opowie o Parafii pw. św. Marcina – jednym z nielicznych drewnianych kościołów w  Wielkopolsce.

Gościem będzie również Renata Parniewicz – prezes LKS Korona Bukowiec – klubu, który niedawno obchodził 100-lecie istnienia. Czy wiecie, że na początku września odbędą się w Bukowcu Mistrzostwa Polski w Łucznictwie? Nie? Nic straconego! Ten wątek również pojawi się w programie!

Trasa zakończy się o 12:50 w Paproci, gdzie dziennikarze spotkają się z Katarzyną Wachowiak-Szwedą – nowotomyską plecionkarką, instruktorką OHP Chraplewo, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Nowotomyskiej Wikliny.

A jak wyglądało to w zeszłym roku? Wówczas Radio Poznań swoją trasę rozpoczęło od wizyty w Strefie Sportu Orlik, gdzie rozmówcami byli Włodzimierz Hibner – Burmistrz Nowego Tomyśla, Tomasz Głażewski – animator, oraz Andrzej Siry – trener i opiekun. W  programie pojawił się również: Ireneusz Weiss – rzemieślnik, który od 20 lat zajmuje się renowacją i budową powozów konnych, Andrzej Chwaliński – kierownik Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu oraz Marek Badura – współorganizator i  prowadzący Międzynarodowego Pucharu Polski Strongman w Parku Feliksa.


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON