×

VERNADOC 2023 – za nami 2 dni prezentacji na temat dziedzictwa kulturowego krajów, z których pochodzą uczestnicy warsztatów

VERNADOC 2023 – za nami 2 dni prezentacji na temat dziedzictwa kulturowego krajów, z których pochodzą uczestnicy warsztatów

W ramach VERNADOC 2023 – międzynarodowych warsztatów dokumentacji architektury wernakularnej w Polsce, w Nowotomyskim Ośrodku Kultury przez dwa dni, prowadzone były prezentacje na temat dziedzictwa kulturowego krajów, z których pochodzą uczestnicy warsztatów.

Pierwszego dnia, 1 sierpnia br., mogliśmy przenieść się z Nowego Tomyśla prosto do Malezji. Poznaliśmy lokalną architekturę oraz sposób budowania tradycyjnych malezyjskich domów. Kolejna z uczestniczek przedstawiła ciekawy projekt zagospodarowania przestrzeni, który wykonała na studiach. Skupiał się on na wartościach oraz użyteczności architektury wiejskiej dla pielgrzymów, pokazywał także możliwości, jakie dają nowoczesne technologie – drony – w poznawaniu terenu z różnych perspektyw.

Następnego dnia, 2 sierpnia, uczestnicy warsztatów zabrali nas do Bhutanu, Jordanii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Obecni poznali bliżej tamtejszą kulturę i zwyczaje – od architektury, po ubiór mieszkańców oraz charakterystyczne potrawy.

Serię prezentacji zakończyła wizyta w Porto – magicznym mieście w Portugalii. Opowiedziały o nim studentki z Polski, które spędziły tam rok, będąc na wymianie studenckiej ERASMUS+.

Historii krajów, z których pochodzą studenci, przyszedł wysłuchać Włodzimierz Hibner – Burmistrz Nowego Tomyśla.

Po każdej z prezentacji był czas na zadawanie pytań przez mieszkańców. Spotkania były więc szansą na poznanie innych kultur z różnych stron świata, a przede wszystkim – na rozmowę z osobami, które się z nich wywodzą.

VERNADOC 2023 dobiega końca. W najbliższą sobotę, 5 sierpnia, o godz.12.00, zapraszamy do Nowotomyskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbędzie się oficjalne zakończenie wydarzenia oraz wernisaż prac, stworzonych przez studentów.

Ostatnio mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć, jak studenci pracują nad swoimi projektami. Fotorelację zamieszczamy poniżej!

   


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON