×

Wiesław Lopko – emeryt, który rowerem przemierza Polskę

Wiesław Lopko – emeryt, który rowerem przemierza Polskę

W środę, 27 września br., Urząd Miejski w Nowym Tomyślu odwiedził Wiesław Lopko – 68-letni emeryt ze Szczecinka, który od 22 lat przemierza Polskę… rowerem!

Mężczyzna swoją przygodę ze zwiedzaniem Polski jednośladem rozpoczął w 2001 roku. Od tego czasu przemierzył ponad 96 tysięcy kilometrów. Pan Wiesław jazdę na rowerze traktuje nie tylko jako aktywność fizyczną, ale co więcej – sposób na poznawanie lokalnych uroków. Zjechał niemal całą Polskę – odwiedził liczne miasta i wsie na Kaszubach, Pomorzu, Warmii i Mazurach, Dolnym Śląsku oraz Wielkopolsce, w tym… Nowy Tomyśl!

Z każdego miejsca emerytowany podróżnik zbiera wyjątkowe pamiątki, a także wpisy oraz pieczątki do swojego pamiętnika. Wizyta w Nowym Tomyślu zaowocowała nie tylko kolejnym, zaliczonym punktem na mapie Polski, ale także ciekawą rozmową z przedstawicielami władz samorządowych oraz pamiątkami w formie promocyjnych gadżetów.

Pozwoliła także na zdobycie następnego, obok pieczęci prezydentów miast, wójtów, burmistrzów, starostów, marszałków, wojewodów oraz dyrektorów instytucji kulturalnych, wpisu do pamiątkowych broszur pana Wiesława, którego autorkami, w imieniu Włodzimierza Hibnera – Burmistrza Nowego Tomyśla, są Grażyna Pogonowska oraz Adrianna Zielińska – jego zastępczynie.

Przed panem Wiesławem jeszcze wiele kilometrów do przemierzenia. Życzymy więc bezpiecznych podróży oraz niesłabnących sił do zdobywania kolejnych wyznaczonych sobie celów!

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON