×

Na to nowotomyślanie czekali! Oficjalne otwarcie parkingu przy Dworcu PKP w Nowym Tomyślu!

Na to nowotomyślanie czekali! Oficjalne otwarcie parkingu przy Dworcu PKP w Nowym Tomyślu!

W połowie czerwca bieżącego roku, podpisano umowę z  firmą Qbruk Krzysztof Kubicki z Glinna na realizację zadania, jakim była przebudowa parkingu przy Dworcu PKP w Nowym Tomyślu. Nie da się ukryć, że inwestycja ta była potrzebna, ponieważ dotychczasowy stan parkingu pozostawiał wiele do życzenia.

Poniedziałek, 30 października br., to wielki dzień dla wszystkich podróżujących – parking, który nowotomyślanie pamiętają, uległ całkowitej przemianie i właśnie dziś dokonano jego oficjalnego otwarcia, a co za tym idzie – już teraz zostanie oddany do użytku mieszkańcom.

Wykonano 120 miejsc postojowych. Chodniki, ciąg pieszo rowerowy oraz ścieżka rowerowa – wszystko przystosowane jest, aby swobodnie móc korzystać z udogodnień parkingu.

Charakterystycznym elementem nowego parkingu jest wiklinowa instalacja w postaci…roweru!

Gospodarzem uroczystości był Włodzimierz Hibner – Burmistrz Nowego Tomyśla. Obecni byli również: Grażyna Pogonowska – II zastępczyni burmistrza oraz Grzegorz Aryż – sekretarz Gminy Nowy Tomyśl.

Wśród zaproszonych gości byli także: Wojciech Andryszczyk i Leszek Drążkowiak – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu wraz z radnymi, Krzysztof Kubicki – wykonawca zadania, Krzysztof Maciuszonek – kierownik budowy, Łukasz Paul – inspektor nadzoru, Anna Andrzejczak – naczelnik Wydziału Infrastruktury i Drogowego, Łukasz Czaplicki również z Wydziału Infrastruktury i Drogowego Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu, a także twórcy wspaniałej wiklinowej instalacji – Katarzyna Wachowiak-Szweda wraz z Marią Kwiatkowską oraz Eugeniuszem Skrzypczakiem i Piotr Raczkowiak– wykonawca podestu pod wiklinowy rower.

Symboliczne przecięcie wstęgi jest zapowiedzią zmian, które pozwolą na uporządkowanie dotychczasowego układu komunikacyjnego, wpłyną pozytywnie na komfort podróżujących oraz poprawią bezpieczeństwo ruchu pieszego i rowerowego.

Już teraz możemy oficjalnie zaprosić wszystkich mieszkańców i przyjezdnych do korzystania z całkiem odmienionego parkingu przy Dworcu PKP w Nowym Tomyślu! Niezależnie od tego czy przyjedzie się samochodem czy może rowerem – miejsce znajdzie się dla każdego!

 

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON