×

Nowe lokale komunalne w Gminie Nowy Tomyśl

Nowe lokale komunalne w Gminie Nowy Tomyśl

18 października br. Włodzimierz Hibner Burmistrz Nowego Tomyśla, Zofia Matuszczak Prezes PU Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu oraz Tomasz Tomaszewicz radny Rady Miejskiej odwiedzili mieszkańców lokali komunalnych, które powstały w budynku po byłym przedszkolu w Borui Kościelnej. Była to okazja do rozmów, wysłuchania oraz omówienia bieżącej sytuacji lokatorów.

Przypominamy, że Gmina Nowy Tomyśl uzyskała dofinansowanie w wysokości 1,75 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na zadanie pn. „Adaptacja budynku po byłym przedszkolu w Borui Kościelnej”, a całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 1,8 mln zł.

W budynku mieszka 7 rodzin, w tym dwie rodziny wielodzietne. Jest to początek działań zmierzających do powstania nowych mieszkań komunalnych i socjalnych na terenie naszej gminy. Przedsiębiorstwo Usługowe Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, przy wsparciu Gminy Nowy Tomyśl oraz Banku Gospodarki Krajowej, jest w trakcie realizacji projektów budowlanych w zakresie powstawania nowych lokali tego typu.

Mieszkania komunalne i socjalne to duże wyzwanie dla każdego samorządu, lista osób na nie oczekujących jest bardzo długa, dlatego też nieustannie podejmowane są działania prowadzące do realizacji podobnych przedsięwzięć.

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON