×

Spotkanie z przedstawicielem Społecznego Komitetu Budowy Wiaduktu

Spotkanie z przedstawicielem Społecznego Komitetu Budowy Wiaduktu

W poniedziałek, 2 października br. Włodzimierz Hibner – Burmistrz Nowego Tomyśla spotkał się z jednym z przedstawicieli Społecznego Komitetu Budowy Wiaduktu w Nowym Tomyślu – Henrykiem Szymańskim – radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Na spotkaniu obecne były również Adrianna Zielińska i Grażyna Pogonowska – zastępczynie burmistrza oraz Grzegorz Aryż – sekretarz gminy.

Włodarz podziękował za wieloletnie zaangażowanie i propagowanie idei budowy wiaduktu w Nowym Tomyślu, liczne wizyty i rozmowy z przedstawicielami władz samorządowych oraz parlamentarzystami.

Przypomnijmy, że 24 maja br., Michał Zieliński – Wojewoda Wielkopolski podpisał Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) na budowę nowego przebiegu drogi wojewódzkiej 305 na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Celnej w Nowym Tomyślu wraz z wiaduktem. Tym samym kwestie proceduralne zostały ostatecznie zakończone.

Budowa obwodnicy Nowego Tomyśla wraz z wiaduktem znalazła się na liście 10 priorytetowych inwestycji samorządu Województwa Wielkopolskiego zaplanowanych do realizacji na lata 2024-2026, w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski w latach 2021 – 2027.Jest to strategiczna inwestycja, która rozwiąże problemy komunikacyjne naszej gminy i naszego powiatu, a tym samym pozwoli dalej dynamicznie rozwijać się zachodniej części Wielkopolski.

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON