×

Wielkie podsumowanie programu Family Spot w Warszawie!

Wielkie podsumowanie programu Family Spot w Warszawie!

Na wstępie warto odpowiedzieć na pytanie – czym jest Projekt Family Spot? Program pozwolił na stworzenie miejsc, gdzie realizowane były zajęcia edukacyjne, podnoszące kompetencje rodzicielskie, a także zajęcia integracyjne dla całych rodzin oraz specjalistyczne warsztaty dedykowane konkretnym grupom odbiorców, tj. warsztaty chustonoszenia, zajęcia pilates z bobasem czy wsparcie mam – zajęcia dla kobiet typu motywacja lub Psychologia Pozytywna.

W piątek, 8 grudnia br., w Centralnym Domu Technologii w Warszawie, odbyła się uroczysta gala, podsumowująca działania w ramach projektu. Na wydarzeniu obecna była Grażyna Pogonowska – zastępczyni Burmistrza Nowego Tomyśla oraz Katarzyna Szkudlarska – przewodnicząca Związku Dużych Rodzin Trzy Plus Koło Nowy Tomyśl, które osobiście przyjęły podziękowania za zaangażowanie w realizację projektu i tworzenie miejsc przyjaznych rodzinom.

Do programu dołączyły łącznie 24 Family Spoty z terenu całej Polski, w tym z Gminy Nowy Tomyśl, gdzie zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem! Projekt Family Spot był cennym doświadczeniem dla rodzin z Nowego Tomyśla, które mogły skorzystać z ciekawych i przydatnych zajęć, a także nawiązać nowe znajomości i relacje. Program pokazuje, że rodzina jest ważną wartością i że warto ją wspierać i promować. Wysoka frekwencja uczestników jest dowodem na to, jak potrzebne są tego typu projekty. To z pewnością nie koniec działań Family Spot na terenie naszej gminy!

Warto wspomnieć, że Gmina Nowy Tomyśl od dawna wspiera rodziny wielodzietne. Od stycznia 2014 r. na terenie gminy realizowany jest lokalny program osłonowy, wspierający duże rodziny. Program, jako element polityki społecznej gminy, ma na celu przede wszystkim promowanie modelu dużej rodziny i kształtowanie jej pozytywnego wizerunku oraz dążenie do tworzenia w gminie kierunku sprzyjającego wychowaniu dzieci i docenienie trudu podejmowanego przez rodziców.

Karta Dużej Rodziny Gminy Nowy Tomyśl pozwala rodzinom wielodzietnym na korzystanie z ulg i zniżek w różnych sferach życia, oferowanych przez instytucje gminne oraz partnerów prywatnych, którzy decydują się przystąpić do programu na zasadzie porozumienia oraz partnerów krajowej Karty Dużej Rodziny. W 2022 r. w ramach programu 45 rodzin otrzymało zestaw upominkowy ,,Paczka dla niemowlaczka” o wartości 400,00 zł, z okazji urodzin w rodzinie trzeciego i kolejnego dziecka. Łącznie na działanie to przeznaczono w budżecie gminy kwotę 18.000,00 zł (w 2023 roku wydano 38 paczek). Rodziny korzystały również z bezpłatnego wstępu na wszystkie imprezy własne organizowane przez Nowotomyski Ośrodek Kultury (9 rodzin), z bezpłatnej rejestracji w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu (3 rodziny), bezpłatnego rocznego biletu wstępu do ogrodu zoologicznego (102 osoby), bezpłatnego wstępu na lodowisko (1104 osoby).

Od lipca 2021 r. podejmowane są także uchwały w sprawie zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wysokość zwolnienia wynosi 100% opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na czwarte i kolejne dziecko w rodzinie, wskazane w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W 2023 roku z ulgi tej skorzystało ponad 70 osób.

Gmina Nowy Tomyśl uczestniczy także w programach ponadlokalnych , w tym – krajowej Karcie Dużej Rodziny czy Wielkopolskiej Karcie Rodziny.


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON