×

Ogólnopolska Karta Seniora w Gminie Nowy Tomyśl!

Ogólnopolska Karta Seniora w Gminie Nowy Tomyśl!

W poniedziałek, 22 stycznia br., w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyła się oficjalna inauguracja programu Ogólnopolska Karta Seniora.

Gmina Nowy Tomyśl, jako jedna z 210 gmin i miast, dołączyła do Programu Gmina Przyjazna Seniorom. Co to w praktyce oznacza? Każdy senior, który ukończył 60 lat, może otrzymać własną Ogólnopolską Kartę Seniora, która upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce. Sklepy, gabinety rehabilitacji, sanatoria i uzdrowiska, muzea, a nawet przychodnie – Kartę Seniora honoruje ponad 3 000 punktów w Polsce!

Program Ogólnopolska Karta Seniora jest programem autorskim Stowarzyszenia MANKO, które od 25 lat podejmuje inicjatywy na rzecz seniorów.

Tego dnia, Nowotomyski Ośrodek Kultury zebrał tłumy, a sala widowiskowa była przepełniona. Inaugurację poprowadziła Beata Baran – dyrektor NOK’u.

Podczas uroczystości program zaprezentował Łukasz Salwarowski – prezes Stowarzyszenia MANKO. Krótki wykład „Bezpieczny Senior – Stop Manipulacji, nie daj się oszukać!” przybliżył tematykę manipulacji i przestępstw, na które w szczególności narażone są osoby starsze.

Na scenie pojawił się także dr Marek Pilch – Ambasador Sportu oraz Zdrowego i Aktywnego Stylu Życia „Głos Seniora”, senior – maratończyk i wielokrotny medalista.

Dokonano symbolicznego wręczenia certyfikatu Gmina Przyjazna Seniorom na ręce Włodzimierza Hibnera – Burmistrza Nowego Tomyśla.  Specjalny certyfikat – Firma Przyjazna Seniorom – trafił do trzech partnerów, którzy jako pierwsi w naszej gminie dołączyli do programu. Są to: Nowotomyski Ogród Zoologiczny, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu oraz Nowotomyski Ośrodek Kultury.

Podczas uroczystości pierwsi seniorzy otrzymali swoje Karty Seniora z rąk Burmistrza Nowego Tomyśla oraz Mateusza Jandego  – dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu.

Inaugurację uwieńczył koncert Wojciecha Gąssowskiego.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Głosu Seniora pod linkiem: https://glosseniora.pl/ogolnopolska-karta-seniora-2/.


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON