×

Historie wielkiej wagi – spotkanie z Józefem Bednarzem – stuletnim członkiem nowotomyskiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych

Historie wielkiej wagi – spotkanie z Józefem Bednarzem – stuletnim członkiem nowotomyskiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych

Na początku 2024 roku wspominaliśmy już o Panu Józefie Bednarzu, który 8 stycznia skończył okrągłe 100 lat.

Pan Józef jest zasłużonym członkiem nowotomyskiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Został odznaczony wieloma medalami za zasługi m.in. w 1946 roku „MEDALEM ZWYCIĘSTWA I WOLNOŚCI” w uznaniu zasług położonych w wojnie z Niemcami, a w 2017 roku medalem ,,PRO PATRIA” za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Dziś (wtorek, 20 lutego br.) mieszkaniec Nowego Tomyśla był gościem tut. Urzędu Miejskiego, gdzie spotkał się z Włodzimierzem Hibnerem – Burmistrzem Nowego Tomyśla, Adrianną Zielińską i Grażyną Pogonowską – zastępczyniami burmistrza, Grzegorzem Aryżem – sekretarzem Gminy, a także: Wojciechem Rabskim ze Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Arturem Bąkiem – prezesem PEC w Nowym Tomyślu, Mateuszem Jandym – dyrektorem OPS w Nowym Tomyślu oraz Markiem Wichtowskim – prezesem PWiK w Nowym Tomyślu.

To wyjątkowe spotkanie pozwoliło poznać ciekawą historię Pana Józefa – wspomnienia z młodości,  jego doświadczenia ze służby wojskowej, a także powojenne losy.

    

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON