×

KOMUNIKAT!

KOMUNIKAT!

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi panującymi od jesieni 2023 roku w Polsce, w tym na terenie Gminy Nowy Tomyśl, informujemy, że stan dróg gminnych gruntowych jest nieustannie monitorowany. Z początkiem 2024 roku została podpisana nowa umowa na bieżące utrzymanie dróg gminnych gruntowych w postaci: równania, wałowania oraz dostawy gruzu z firmą Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Transportowe Krzysztof Nadobnik z Kościana. Umowa opiewa na kwotę: 526 440,00 zł.

Obecnie mimo licznych zgłoszeń mieszkańców gminy, sołtysów i radnych Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu, prace nie są prowadzone ze względu na nadal utrzymujące się złe warunki atmosferyczne, nieustające opady deszczu oraz niespotykany w ostatnich latach wysoki poziom wód gruntowych. Prace utrzymaniowe rozpoczną się niezwłocznie po poprawie pogody, gdyż prowadzenie ich w tym momencie jest technicznie niemożliwe i nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Za wszystkie niedogodności przepraszamy i jednocześnie uprzejmie prosimy o dostosowanie się do panujących warunków na nieutwardzonych odcinkach dróg.


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON