×

Nowotomyślanin odznaczony Kombatanckim Krzyżem Pamięci za szczególne zasługi w krewieniu pamięci o bohaterskich czynach w walce o niepodległość naszej Ojczyzny

Nowotomyślanin odznaczony Kombatanckim Krzyżem Pamięci za szczególne zasługi w krewieniu pamięci o bohaterskich czynach w walce o niepodległość naszej Ojczyzny

We wtorek – 26 marca br., w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyło się zebranie prezydium Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Poznaniu z Włodzimierzem Hibnerem – Burmistrzem Nowego Tomyśla. Posiedzenie poświęcone było zatwierdzeniu bilansu za ubiegły rok oraz omówieniu ankiety statystycznej.

Głównym celem wizyty było jednak wyjątkowe odznaczenie, które nadano znanemu nowotomyskiej społeczności artyście, rzeźbiarzowi i założycielowi Izby Historycznej im. Sylwii Kupiec w Nowym Tomyślu – Edwardowi Kupcowi. Z rąk zarządu otrzymał on Kombatancki Krzyż Pamięci – „Semper Memores Erimus” („Zawsze będziemy pamiętać”) w uznaniu zasług w krzewieniu pamięci o bohaterskich czynach w walce o niepodległość naszej Ojczyzny.

Serdecznie gratulujemy otrzymania tak zaszczytnego odznaczenia!

Zapraszamy do odwiedzenia Izby Historycznej pana Edwarda – Plac Niepodległości 19 w Nowym Tomyślu (wejście przez bramę). Przypominamy, że Nowotomyska Izba Historyczna czynna jest we wtorki w godz. 13.00 – 17.00. Indywidualne zwiedzanie możliwe jest również w innym terminie po uprzednim umówieniu – tel. 601 197 643.

  


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON