×

Spotkanie z trojgiem mistrzów Polski

Spotkanie z trojgiem mistrzów Polski

W czwartek, 14 marca br., Urząd Miejski w Nowym Tomyślu odwiedziło troje złotych medalistów XIV Mistrzostw Polski No Gi Jiu Jitsu 2024, które odbyły się w dniach 24-25 lutego br. w Hali sportowej UAM w Poznaniu, wraz z trenerem Krzysztofem Adamczakiem.

Na listy startowe wpisano ok. 1800 zawodników brazylijskiego jiu-jitsu, podzielonych na kilkanaście kategorii według wieku i wagi oraz kolorów pasów (czyli stopnia zaawansowania).  

Wśród zgłoszonych znaleźli się też reprezentanci Klubu Sportów Walki „De La Riva” sekcji Zenith BJJ z Nowego Tomyśla, w tym przyszli mistrzowie: Wiktoria Pluskota (kategoria kobiety, biały pas, -71,5 kg), Szymon Parniewicz (kategoria adult, niebieski pas, -85,5 kg) oraz Kacper Parniewicz (kategoria adult, biały pas, -79,5 kg).

Warto zaznaczyć, że ten sukces jest zwieńczeniem wielogodzinnych treningów i dyscypliny, którym Wiktoria i Kacper oddają się od ponad dwóch, a Szymon już od ponad trzech lat. Dodatkowo dwoje z nich już po zawodach „awansowało” i otrzymało pasy wyższych kategorii: Wiktoria – niebieski, a Szymon – purpurowy.

Spotkanie z Włodzimierzem Hibnerem – Burmistrzem Nowego Tomyśla było dla młodych mistrzów okazją do opowiedzenia o dotychczasowych sukcesach i planach na przyszłość oraz o rozwoju klubu, w którym obecnie trenuje około 50 dzieci oraz kilka grup młodzieży i dorosłych.

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON