×

Filary Kultury 2024

Filary Kultury 2024

W środę, 24 kwietnia br., Nowotomyski Ośrodek Kultury tętnił życiem, goszcząc wybitne postaci lokalnego świata kulturalnego. To było wyjątkowe przedpołudnie, pełne wzruszeń i podziękowań, gdyż odbyła się uroczystość wręczenia corocznych Filarów Kultury, zorganizowana przez Nowotomyskie Towarzystwo Kulturalne.

Jest to wyjątkowe wyróżnienie, zapoczątkowane przez śp. Bogdana Górnego, który pełnił funkcję prezesa Towarzystwa. Trafia ono do najznakomitszych twórców, animatorów i mecenasów kultury, których zaangażowanie i wkład w rozwój społeczno-kulturalny regionu są nieocenione. Filar Kultury to nie tylko nagroda za całokształt pracy twórczej, lecz także za wsparcie instytucji kultury i współtworzenie niezapomnianych wydarzeń artystycznych.
Rozpoczęliśmy słowami Ryszarda Ratajczaka, prezesa Zarządu Nowotomyskiego Towarzystwa Kulturalnego, który serdecznie powitał wszystkich obecnych i podziękował za ich nieoceniony wkład w rozwój kulturalny naszej społeczności. Prezes podsumował działalność NTK w roku ubiegłym oraz przedstawił plany na przyszłość. Następnie, Lucyna Kończal-Gnap, wiceprezes Zarządu, przedstawiła tegorocznych laureatów – Filary Kultury 2024.

W kategorii animator kultury statuetkę odebrała Aleksandra Walczak, natomiast w kategorii animator i mecenas kultury – Prywatne Ognisko Muzyczne, które reprezentowała Anna Antuszewska.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, którzy swoją pasją i oddaniem tworzą niepowtarzalną kulturalną tkankę naszej Gminy. To właśnie dzięki Wam kultura kwitnie i rozwija się każdego dnia.


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON