×

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 w Zamościu

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 w Zamościu

W dniach 19-21 kwietnia br. w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20. Jako pierwsza w piątkowych zawodach wystartowała Oliwia Perz, która w kategorii do 45 kg zdobyła brązowy medal w rwaniu. Oliwia zaliczyła jedno podejście 42 kg. W podrzucie osiągnęła kolejno 53 i 56 kg.

W następnej kategorii wystartowały dwie z naszych zawodniczek: Karolina Kupś i Patrycja Górna. Karolina zaliczyła udany występ z sześcioma podejściami i rekordem życiowym w podrzucie i dwuboju, natomiast Patrycja miała świetny start w rwaniu, który zakończył się srebrnym medalem i tytułem wicemistrzyni Polski.

W kolejnej kategorii do 59 kg również wystartowały dwie nasze zawodniczki: Gabriela Kupś oraz Małgorzata Myjak, która tego dnia zaliczyła wszystkie trzy podejścia i ustanowiła nowy rekord Polski w rwaniu. W podrzucie Małgorzata również zaliczyła 3 podejścia i ustanowiła swój rekord w podrzucie i dwuboju.

W kategorii do 71 kg wystartowała Milena Świderska, która zajęła 10. miejsce. W przedostatniej kategorii – do 76 kg – startowały dwie z naszych zawodniczek: Paulina Michalska i Antonina Reszka , które zajęły kolejno 5. i 7. miejsce.

Piątkową rywalizację LKS Budowlani-Kucera zakończył na pierwszym miejscu w klasyfikacji klubowej, a Małgorzata Myjak na drugim w kategorii „open”.W sobotę zawodów w pierwszej grupie w kategorii wagowej do 61 kg wystartował Igor Francuzik, który zajął bardzo dobre piąte miejsce.

W kategorii do 67 kg startowała dwójka naszych zawodników: Jakub Wylegała oraz Adrian Haładuda. Jakub zajął bardzo dobre piąte miejsce natomiast Adrian został brązowym medalistą Mistrzostw Polski.W kategorii do 81 kg wystartował Dominik Sieńko, który uzyskując w rwaniu 130 kg i w podrzucie 160 kg zdecydowanie wygrał swoją kategorię wagową zostając Mistrzem Polski.

W kolejnej kategorii do 89 kg wystartował Tobiasz Plewa, który zaliczył pięć podejść, bijąc rekord życiowy w podrzucie i dwuboju, kończąc zawody na dobrym siódmym miejscu.

W ostatniej kategorii wagowej do 96 kg wystartował Kacper Dziamski, który zaliczył wszystkie sześć podejść, bijąc rekordy życiowe 137 kg w rwaniu i 173 w podrzucie, a w konsekwencji zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrza kraju.

Mistrzostwa klub Budowlani-Kucera zakończył na drugim miejscu w klasyfikacji klubowej oraz na trzecim w klasyfikacji wojewódzkiej. Nad przygotowaniem zawodników czuwali trenerzy – Marcin Lampe oraz Bartosz Malak.

  

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON