×

Wystawa malarska z okazji 50-lecia pracy twórczej Ryszarda Pozdrowicza

Wystawa malarska z okazji 50-lecia pracy twórczej Ryszarda Pozdrowicza

W piątkowy wieczór 19 kwietnia br., miała miejsce uroczysta inauguracja wyjątkowej wystawy malarskiej, poświęconej pięćdziesięcioleciu twórczości wybitnego artysty, Ryszarda Pozdrowicza. Wystawa, zorganizowana w Nowotomyskim Ośrodku Kultury, przyciągnęła rzesze miłośników sztuki, którzy zgromadzili się, by celebrować dorobek tego wyjątkowego malarza.

Ryszard Pozdrowicz jest jednym z najwybitniejszych artystów współczesnych, który od 1974 roku poświęcił swoje życie twórczości artystycznej. Zajmuje się zarówno rzeźbieniem w drewnie, jak i malowaniem obrazów olejnych, tworząc niezwykłe dzieła sztuki, które przekraczają granice czasu i przestrzeni.

Jego prace były prezentowane na wielu prestiżowych wystawach indywidualnych i zbiorowych na terenie całego kraju, a także za granicą, m.in. w Muzeum Narodowym Rzeźby im. X. Dunikowskiego w Warszawie, Sali Marmurowej Teatru Wielkiego w Warszawie, galerii Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, na Zamku w Opolu, czy w Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu. Jego prace są również doceniane i eksponowane w zbiorach prywatnych, muzeach, kościołach oraz instytucjach w Polsce i za granicą, w takich krajach jak Japonia, Francja, Niemcy, Holandia, Portugalia czy Cypr.

Atmosfera była niesamowita, pełna podziwu i szacunku dla talentu tego wyjątkowego artysty. Jego prace, od rzeźb w drewnie po malowane obrazy olejne, poruszyły nasze serca i umysły.

Wystawa prezentuje bogactwo i różnorodność sztuki Pozdrowicza. Każde dzieło jest prawdziwym arcydziełem! Prace można podziwiać w Nowotomyskim Ośrodku Kultury do 17 maja br.


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON