×

Literacka Uczta w Bibli(o)grodzie: Prezentacja „Blisko nas. Wiersze dla dzieci”

Literacka Uczta w Bibli(o)grodzie: Prezentacja „Blisko nas. Wiersze dla dzieci”

W czwartkowe, słoneczne popołudnie (27.06.2024 r.) w urokliwym Bibli(o)grodzie przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbyła się oficjalna prezentacja książki „Blisko nas. Wiersze dla dzieci” – elementarza o naszym regionie, autorstwa Wiesławy Ptaszyk, z ilustracjami Anny Bąbelek.

Prezentacja książki, współfinansowanej ze środków finansowych otrzymanych od Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu, przyciągnęła wielu miłośników literatury dziecięcej oraz rodziny z dziećmi. Gości serdecznie powitali: Elżbieta Podlaszewska – Cybal – dyrektor naszej biblioteki oraz Ryszard Ratajczak – prezes Nowotomyskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Autorka, Wiesława Ptaszyk, opowiedziała o inspiracjach towarzyszących jej podczas tworzenia wierszy, o procesie powstawania książki oraz współpracy z ilustratorką Anną Bąbelek, która prywatnie jest jej siostrzenicą. Anna, instruktorka plastyki w Nowotomyskim Ośrodku Kultury, podkreśliła, jak ważne było dla niej oddanie ducha i atmosfery utworów poetki. Jej kolorowe i pełne detali rysunki zachwyciły zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Podczas wydarzenia odbyło się również czytanie wybranych wierszy, które przeniosły publiczność w świat pełen wyobraźni i ciepła. Spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy z twórcami, wymiany wrażeń oraz spędzenia czasu w literackiej atmosferze.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia, a szczególnie dla przedstawicieli Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz Nowotomyskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Po oficjalnej części prezentacji, uczestnicy otrzymali promocyjne egzemplarze książki „Blisko nas. Wiersze dla dzieci” oraz autografy od autorki i ilustratorki.

Dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejne wydarzenia literackie w naszej Gminie!

__________________________

Warto dodać, że pani Wiesława Ptaszyk w 2022 roku otrzymała tytuł FILAR KULTURY 2022, pochodzi z Cichej Góry, a od ponad trzydziestu lat mieszka w Nowym Tomyślu, gdzie przez szereg lat uczyła historii w szkole średniej.

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON