×

Nowa Energia i Wspólne Działanie: Piknik Integracyjny na Powitanie Lata w ramach Kampanii Przeciwdziałania Przemocy Domowej!

Nowa Energia i Wspólne Działanie: Piknik Integracyjny na Powitanie Lata w ramach Kampanii Przeciwdziałania Przemocy Domowej!

Dziś w Gospodarstwie Agroturystycznym „Klimkowa Osada” w Cichej Górze odbyła się wyjątkowa impreza integracyjna z okazji powitania lata. Celem wydarzenia było nie tylko wspólne świętowanie rozpoczęcia sezonu letniego, lecz również zwrócenie uwagi na niezwykle istotny problem społeczny – przemoc domową. Imprezę zorganizowali Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Świetlica Socjoterapeutyczna w Nowym Tomyślu, przyciągając wielu uczestników, którzy mieli okazję zarówno bawić się, jak i uczestniczyć w edukacyjnych warsztatach na temat przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Gości powitali Mateusz Jandy – dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu oraz Jolanta Szade – pełnomocnik Burmistrza ds. Uzależnień. Podkreślili oni, jak istotne jest zwiększanie świadomości społecznej na temat problemu przemocy domowej oraz wsparcie osób dotkniętych tym zjawiskiem. Następnie zaprosili wszystkich do wspólnego poczęstunku oraz zabaw.

Najmłodsi uczestnicy wydarzenia mogli korzystać z licznych atrakcji, w tym konkursów, gier integracyjnych, malowania twarzy oraz animacji zapewniających aktywność fizyczną i muzyczną. Na pikniku obecni byli również funkcjonariusze policji, którzy umożliwili dzieciom zapoznanie się z ich codzienną pracą, obejrzenie wyposażenia służbowego oraz wykonanie przypinek z własnym odciskiem palca na specjalnie przygotowanym stanowisku.

Cieszymy się, że mogliśmy tak licznie rozpocząć bezpieczny sezon letni. Zachęcamy do dalszej współpracy i udziału w przyszłych inicjatywach, a także do wsparcia naszej kampanii przeciwdziałania przemocy domowej przez cały rok!

                        

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON