×

Oficjalne przekazanie nowego, lekkiego samochodu ratowniczo-rozpoznawczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowcu

Oficjalne przekazanie nowego, lekkiego samochodu ratowniczo-rozpoznawczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowcu

Dnia 7 czerwca br. OSP w Bukowcu przywitała nowy, lekki samochód ratowniczo-rozpoznawczy. Był to wyjątkowy dzień nie tylko dla strażaków, ale wszystkich mieszkańców Bukowca.

W niedzielę (16 czerwca br.) dokonano oficjalnego poświęcenia wozu. Obchody odbioru pojazdu (połączone z Dniem Strażaka) rozpoczęły się od mszy świętej w Kościele Parafialnym pw. św. Marcina w Bukowcu. Stamtąd, obecni przeszli ulicami miasta pod budynek OSP.

Uroczysty apel rozpoczęto od odśpiewania Hymnu Polski oraz wzniesienia flagi. Strażaków, mieszkańców oraz zaproszonych gości przywitał Łukasz Wlekły – prezes OSP w  Bukowcu. Obchody Dnia Strażaka były okazją do wręczenia druhom OSP wyróżnień i  odznaczeń, a osobom aktywnie wspierającym działania jednostki oraz tym, którzy przyczynili się do zakupu nowego pojazdu – serdecznych podziękowań.

Był również czas na przemówienia zaproszonych gości. Głos zabrał m.in. Marcin Brambor – Burmistrz Nowego Tomyśla, który przekazał gratulacje oraz życzenia całej jednostce, podkreślając jak ważną rolę pełnią strażacy w społeczeństwie.

Podczas apelu proboszcz parafii – ks. Marcin Kubiak, dokonał symbolicznego poświęcenia samochodu jako znak błogosławieństwa oraz wsparcia dla strażaków w ich trudnej i niebezpiecznej pracy. Kolejnym, ważnym momentem uroczystości było oficjalne przekazanie druhom kluczy do pojazdu przez Burmistrza Nowego Tomyśla.

Uroczystość zakończyła się prezentacją zakupionego samochodu oraz poczęstunkiem dla zaproszonych gości, przygotowanym przez KGW z Bukowca.

Jak prezentuje się nowy, lekki samochód ratowniczo-rozpoznawczy, który trafił do Bukowca? Poniżej zamieszczamy fotorelacje z wydarzenia!


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON