×

Zakończenie XLV Pleneru Wikliniarskiego „Wiklina 2024”

Zakończenie XLV Pleneru Wikliniarskiego „Wiklina 2024”

Niedzielne przedpołudnie (9 czerwca br.) upłynęło pod hasłem zakończenia tegorocznego Pleneru Wikliniarskiego „Wiklina 2024”! To było niesamowite wydarzenie, które zgromadziło wspaniałych artystów i miłośników rzemiosła z Polski, Francji oraz Ukrainy.

W ciągu ostatnich dni mieliśmy przyjemność podziwiać prace 12 utalentowanych artystów, którzy z pasją tworzyli niezwykłe projekty z wikliny. Ich niepowtarzalne instalacje przestrzenne są pełne innowacyjności i kreatywności!

Nie moglibyśmy osiągnąć tego sukcesu bez wsparcia sześciu mistrzów plecionkarstwa, którzy nie tylko podzielili się swoimi umiejętnościami, ale również pomogli w realizacji artystycznych wizji, powstały: karmniki dla ptaków „ptasia knajpka”, ptak, „skołowany” kwadrat, serce pamięci, wiklinowa ścianka do robienia zdjęć z motywem kota, mamut, spirala czasu, oraz praca symbolizująca podróż między Normandią a Wietnamem, która kończy się w Nowym Tomyślu, a nawet wiklinowy żyrandol!

Niezmiernie cieszy nas, że każdego dnia plener przyciągał wielu odwiedzających, którzy mogli na własne oczy zobaczyć proces tworzenia wikliniarskich arcydzieł. Atmosfera była pełna entuzjazmu i inspiracji!

Na zakończenie, dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom i organizatorom za ich zaangażowanie i wkład w sukces tegorocznego pleneru!


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON