×

Goście z Bielewa odwiedzili Nowy Tomyśl

Goście z Bielewa odwiedzili Nowy Tomyśl

W sobotę 29 czerwca br. Nowy Tomyśl odwiedziła grupa turystów z miejscowości Bielewo k. Kościana. Pobyt rozpoczął się od wizyty w Nowotomyskim Ośrodku Kultury, gdzie oficjalnie naszych gości powitali: Ewelina Szofer-Pajchrowska Naczelnik Wydziału Turystyki i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu oraz Ryszard Tratwal Prezes Stowarzyszenia Kopernik NT. Podczas zaserwowanego słodkiego poczęstunku, Prezes przybliżył obecnym tematykę realizowaną przez Stowarzyszenie oraz funkcjonowanie prowadzonego przez niego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Następnie grupę z Bielewa zaprosił na spacer ulicami naszego miasta  Ryszard Ratajczak Zastępca Naczelnika Wydziału Turystyki i Rozwoju Gospodarczego. Rozpoczął się on od wizyty pod największym wiklinowym koszem gigantem, gdzie wykonano pamiątkowe zdjęcie, następnie wiklinowym deptakiem udano się do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i dalej do wiklinowej muszli koncertowej.

Kolejnym punktem programu był przejazd do Parku im. Feliksa Szołdrskiego, a konkretnie do Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa. Po placówce naszych gości oprowadziła Monika Kowalczyk, która przybliżyła obecnym historię nowotomyskiego plecionkarstwa. Nie zabrakło również wizyty w naszym ZOO. Kontynuując pobyt w Gminie Nowy Tomyśl grupa udała się do Paproci. W pierwszej kolejności odwiedzono firmę Bartex, gdzie odbyła się degustacja produktów firmowych oraz prezentacja profilu zakładu, którą przeprowadziła Marlena Nowaczyk.

Na zakończenie wizyty goście z Bielewa udali się do zakładu koszykarskiego Katarzyny Wachowiak-Szewda, gdzie przygotowano dla nich obiad, kawę oraz pieczenie kiełbasek, a także możliwość zaopatrzenia się w artykuły wiklinowe.

    

    

    

    

    

      


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON