×

Spotkanie z Nowotomyskimi Sportowcami – Powrót z Mistrzostw Europy!

Spotkanie z Nowotomyskimi Sportowcami – Powrót z Mistrzostw Europy!

Dziś w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbyło się uroczyste spotkanie z zawodnikami LKS Budowlani Kucera, którzy niedawno wrócili z Mistrzostw Europy w Salonikach. Była to wyjątkowa okazja, by uczcić sukcesy Nowotomyskich Sportowców i podziękować im za wspaniałe osiągnięcia  oraz godne reprezentowanie naszej Gminy na arenie międzynarodowej.

Na spotkaniu obecni byli zarówno zawodnicy, jak i ich trenerzy: Marcin Lampe i Bartosz Malak. Podziękowania oraz gratulacje wręczył Jerzy Nowak – prezes LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl. W swoim wystąpieniu podkreślił, jak ważna jest determinacja i poświęcenie, które okazały się wynikiem imponujących rezultatów. 

Zawodnicy triumfowali! Mistrza Europy w kategorii do 81 kg U17 zdobył Dawid Lisiak. Maciej Tomaszewski wywalczył brąz w kategorii do 61 kg U17. Czwarte miejsce w kategorii do 73 kg U17 uzyskał Adrian Krupa, plasując się tuż na podium. Szóste miejsce w kategorii do 89 kg U15 przypadło Błażejowi Stawińskiemu, który zakończył rywalizacje w czołówce, podobnie jak Lena Nowak, która zajęła ósme miejsce w kategorii do 49 kg U15. Podziękowania i gratulacje należą się również Mikołajowi Stachowiakowi, który podjął próbę swoich sił startując w kategorii do 67 kg U17. Takie wyniki świadczą o wysokim poziomie Nowotomyskich Ciężarowców i stanowią inspirację dla młodych adeptów tego sportu.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy naszym mistrzom i życzymy kolejnych sukcesów! 

                            

 

 


Promocja Nowego Tomyśla na ANTIDOTUM Airshow Leszno 2024

Promocja Nowego Tomyśla na ANTIDOTUM Airshow Leszno 2024

W dniach 21 – 22 czerwca 2024 roku Gmina Nowy Tomyśl prezentowała (już po raz trzeci) swoje walory turystyczne podczas ANTIDOTUM Airshow Leszno. Podczas dwudniowej imprezy nasze stoisko promocyjne cieszyło się dużym powodzeniem wśród widzów pokazów lotniczych. Dziękujemy Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej za możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu.


Ulica Leśna w Nowym Tomyślu i Paproci ukończona!

Ulica Leśna w Nowym Tomyślu i Paproci ukończona!

Umowa z wykonawcą, którym jest firma ZIB-INFRASTRUKTURA Sp. z o.o. z Lwówka, została podpisana w październiku ubiegłego roku, a koszt inwestycji wyniósł blisko 6 mln zł.

Warto dodać, że zadanie zostało dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w kwocie ponad 4,1 mln zł.

Nowa infrastruktura znacząco poprawi jakość życia mieszkańców i ułatwi codzienne poruszanie się po naszej Gminie.

Zapraszamy do korzystania z nowo wybudowanej ulicy i życzymy bezpiecznej jazdy!


Wizyta dzieci i młodzieży z miasta Brovary

Wizyta dzieci i młodzieży z miasta Brovary
 
W niedzielne przedpołudnie 23 czerwca br. Nowy Tomyśl odwiedziła grupa dzieci i młodzieży, wraz z opiekunami, z ukraińskiego miasta Brovary. Pierwszym punktem pobytu naszych gości była wizyta na placu Niepodległości oraz wspólne zdjęcie pod największym wiklinowym koszem na świecie. W towarzystwie Eweliny Szofer-Pajchrowskiej Naczelnik Wydziału Turystyki i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu, która sprawowała opiekę przewodnicką nad grupą, nasi ukraińscy goście udali się do Parku im. Feliksa Szołdrskiego, a konkretnie do Ogrodu Zoologicznego. Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa, po którym oprowadzała pracownica placówki – Agata Brychcy. Pobyt w Nowym Tomyślu zakończył się obiadem w Restauracji Kopernik.
 
Pobyt dzieci z miasta Brovary został zorganizowany na prośbę Starostwa Powiatowego w Grodzisku Wielkopolskim.
 
    
 
    
 
    
 
    
 
   

Postępy prac nad budową ulicy Świerkowej w Nowym Tomyślu

Postępy prac nad budową ulicy Świerkowej w Nowym Tomyślu

Prace budowlane na ulicy Świerkowej są w pełnym toku. Umowa z Wykonawcą, którym jest Zakład Ogólnobudowlany Grzegorz Buda z Chobienic została podpisana na początku marca tego roku, a całkowity koszt inwestycji wynosi prawie 1,3 mln zł. Termin realizacji projektu wynosi 4 miesiące od dnia podpisania umowy.

Chcecie zobaczyć, jak wyglądają prace? Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!


Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2024

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2024

Dnia 22 czerwca br. na stadionie miejskim LKS Korona Bukowiec im. Czesława Duszyńskiego odbyły się coroczne Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W wydarzeniu uczestniczyły jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu naszej Gminy, rywalizując w różnych konkurencjach sprawnościowych, które obejmowały m.in. bieg sztafetowy, ćwiczenia bojowe oraz testy sprawnościowe.

W rywalizacji wzięły udział drużyny w różnych kategoriach wiekowych, od juniorów po młodzież i seniorów. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, umiejętnościami oraz duchem sportowej rywalizacji.

W kategorii dziecięcej „ISKIERKI” dyplomy za udział otrzymały drużyny OSP: Wytomyśl, Bukowiec, Róża, Boruja Kościelna i Sątopy.

Po zaciętych zmaganiach wyłoniono zwycięzców Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w poszczególnych kategoriach:

*DZIEWCZĘTA*

I miejsce: OSP Bukowiec

II miejsce: OSP Sątopy

III miejsce: OSP Boruja Kościelna

*CHŁOPCY*

I miejsce: OSP Sątopy

II miejsce: OSP Wytomyśl

III miejsce: OSP Róża

IV miejsce: OSP Bukowiec

V miejsce: OSP Jastrzębsko Stare

VI miejsce: OSP Boruja Kościelna

I miejsce Drużyny Pożarniczej w kategorii SENIORKI zajęły druhny z OSP Boruja Kościelna.

W kategorii SENIORZY kolejno miejsca przyznano:

I – OSP Bukowiec

II – OSP Sątopy

III – OSP Boruja Kościelna

IV – OSP Róża

V – OSP Wytomyśl

VI – OSP Jastrzębsko Stare

Zwycięskim drużynom puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczył Mieczysław Szczechowiak – prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowym Tomyślu.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy licznie przybyli, by kibicować swoim faworytom. Zawody okazały się nie tylko okazją do sprawdzenia umiejętności strażaków, ale także świetną formą promocji działalności Ochotniczej Straży Pożarnej wśród lokalnej społeczności.

 


WIELKI FINAŁ! Ostatnie sołeckie zebranie wyborcze

WIELKI FINAŁ! Ostatnie sołeckie zebranie wyborcze

Cykl sołeckich zebrań wyborczych dobiegł końca! W czwartek (20 czerwca br.) poznaliśmy wyniki ostatniego głosowania na sołtysa oraz członków Rady Sołeckiej.

Kalendarz zebrań  zamknęliśmy w Wiejskim Domu Kultury w Borui Kościelnej. Na wstępie przewodniczący zebrania – Marcin Brambor – Burmistrz Nowego Tomyśla wraz z Adrianną Brzostowską – zastępczynią burmistrza, podziękowali sołtysowi oraz Radzie Sołeckiej kadencji 2018-2023 za dotychczasową działalność na rzecz sołectwa i mieszkańców. Tuż po tym, gratulacje przekazano także włodarzom z okazji wygrania wyborów samorządowych oraz objęcia nowych funkcji. Na zebraniu obecny był Marek Ratajczak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu. 

W Borui Kościelnej emocji nie brakowało, ponieważ do roli sołtysa zgłosiło się aż trzech kandydatów:

 • Radosław Kret,
 • Ewa Pióro,
 • Justyna Schrecke.

Wyniki głosowania rozwiały wszelkie wątpliwości. Komisja skrutacyjna ogłosiła, że sołtysem Borui Kościelnej została Justyna Schrecke! Gratulujemy!

Natomiast w skład dziewięcioosobowej Rady Sołeckiej weszli:

 • Monika Kapska,
 • Agnieszka Markiewicz,
 • Jarosław Świech,
 • Ewa Pióro,
 • Damian Słowinski,
 • Dariusz Wójta,
 • Jakub Kański,
 • Renata Heinrich,
 • Mateusz Kaczmarek.

Dziękujemy mieszkańcom za udział w wyborach. Jednocześnie gratulujemy sołtysowi oraz radnym!

 


Wiemy już, kto został sołtysem Jastrzębska Starego!

Wiemy już, kto został sołtysem Jastrzębska Starego!

W środę (19 czerwca) zawitaliśmy do Jastrzębska Starego, gdzie mieszkańcy wybierali sołtysa oraz Radę Sołecką na najbliższe kilka lat.

Zacznijmy jednak od początku…. Spotkanie w świetlicy wiejskiej otworzył Marcin Brambor – Burmistrz Nowego Tomyśla oraz przewodniczący zebrania, który wraz z Anną Przybylską – radną Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu, przekazał podziękowania za zaangażowanie i całokształt działań w kadencji 2018-2023 na ręce Henryka Krzeszowskiego – dotychczasowego sołtysa Jastrzębska Starego oraz członków Rady Sołeckiej. Po podziękowaniach i gratulacjach można było przejść do bardziej oficjalnej części, czyli przedstawienia porządku zebrania  oraz wybraniu komisji skrutacyjnej odpowiedzialnej za przebieg głosowania.

O rolę sołtysa Jastrzębska Starego ubiegało się aż trzech kandydatów:

 • Henryk Krzeszowski,
 • Paweł Radny,
 • Jan Rosolski.

Każdy z nich miał czas, aby zaprezentować się przed mieszkańcami i opowiedzieć o swoich planach dotyczących sołectwa. Głosowanie rozstrzygnęło, kto zdaniem mieszkańców najlepiej odnajdzie się w roli sołtysa. Oficjalnie – sołtysem Jastrzębska Starego – został Jan Rosolski!

Przyszedł czas na wybór składu Rady Sołeckiej. Zdecydowano, że do rady wejdzie 7 członków, a zostali nimi:

 • Marta Przybylska,
 • Sebastian Wróblewicz,
 • Szymon Sołtysik,
 • Krzysztof Ślusarz,
 • Monika Łuka,
 • Izabela Marchewka,
 • Zdzisława Skrzypczak.

Serdecznie gratulujemy sołtysowi oraz całej Radzie Sołeckiej – życzymy owocnych działań!

 


Maria Starosta z powodzeniem kontynuuje urzędowanie jako Sołtys Chojnik!

Maria Starosta z powodzeniem kontynuuje urzędowanie jako Sołtys Chojnik!

19 czerwca, podczas nadzwyczajnego spotkania mieszkańców Chojnik, Adrianna Brzostowska – zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla, przewodniczyła wyborom Sołtysa oraz członków Rady Sołeckiej kolejnej kadencji. Wydarzenie rozpoczęło się od serdecznych podziękowań dla dotychczasowej pani sołtys Marii Starosty oraz dla członków Rady Sołeckiej za ich wkład w rozwój lokalnej społeczności.

Głosowanie odbyło się w atmosferze rzetelności i transparentności, zapewnionej przez komisję skrutacyjną. Po zakończeniu głosowania ogłoszono wyniki, które jednoznacznie potwierdziły zaufanie mieszkańców do Marii Starosty, wybranej ponownie na funkcję sołtysa.

Skład nowo wybranej Rady Sołeckiej:

 1. Irena Boberska
 2. Maria Brzozowska
 3. Mariusz Jędrzejczak
 4. Michał Rąbalski
 5. Witold Rąbalski

Serdecznie gratulujemy wszystkim nowym wybranym przedstawicielom i życzymy owocnej pracy na rzecz dobra Chojnik. Dziękujemy mieszkańcom za aktywny udział i zapraszamy na kolejne zebrania!

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON