×

Konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic miasta

Konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic miasta

INFORMACJA

O PRZEPROWADZENIU KONSULTACJI SPOŁECZNYCH

W SPRAWIE ZMIANY GRANIC MIASTA NOWEGO TOMYŚLA

 

BURMISTRZ  NOWEGO TOMYŚLA

 

działając podstawie art. 4b ust. 1 pkt 2 i art. 5a ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2021 r., poz. 1372) oraz § 3, 5, 7 i 10 uchwały Nr LIII/511/2018 Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu z dnia  2 lipca 2018  roku  w  sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Nowy Tomyśl   (Dziennik Urzędowy Województwa Wielkopolskiego z 2018 roku poz. 5656)

zaprasza

mieszkańców miasta Nowego Tomyśla oraz sołectw:
Glinno, Paproć, Przyłęk, Sękowo i Stary Tomyśl
do udziału w konsultacjach społecznych
w sprawie zmiany granic Miasta Nowego Tomyśla
w dniach od 22 września do 22 października 2021 r.

 

Przedmiotem konsultacji jest wyrażenie opinii przez mieszkańców Gminy Nowy Tomyśl na temat planowanej zmiany granic miasta Nowego Tomyśla, polegającej na włączeniu w granice administracyjne miasta terenów o powierzchni 1532,47 ha, stanowiących części obrębów ewidencyjnych :

 1. Glinno – o pow. 617,81 ha
 2. Paproć – o pow. 695,46 ha
 3. Przyłęk – o pow. 93, 57 ha
 4. Sękowo – o pow. 86, 25 ha
 5. Stary Tomyśl – o pow. 39, 38 ha

Konsultacje odbędą się w dniach od 22 września do 22 października 2021 r.

Szczegółowe informacje na temat konsultacji społecznych znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu www.nowytomysl.pl (zakładka MIESZKANIEC/Konsultacje społeczne) oraz pod linkiem: https://bip.nowytomysl.pl/a,31056,konsultacje-spoleczne-z-mieszkancami-w-sprawie-zmiany-granic-miasta-nowy-tomysla.html

oraz poniższych załącznikach:

Zarządzenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie zmiany granic miasta Nowego Tomyśla.

Poszerzenie granic miasta – mapa

Załącznik nr 1 do Zarządzenia – mapa

Załącznik nr 2 do Zarządzenia – informacja

Załącznik nr 3 do Zarządzenia – ankieta

Załącznik nr 4 do Zarządzenia – Regulamin konsultacji społecznych

 

 

 


Aktualny wykaz Mobilnych Punktów Spisowych

Aktualny wykaz Mobilnych Punktów Spisowych

Szanowni Państwo, 

zachęcamy do skorzystania z Mobilnych Punktów Spisowych zorganizowanych w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

PRZYPOMINAMY

Spis kończy się w dniu 30 września 2021 roku.

 

 

24 września
Nowy Tomyśl – Gminny Ośrodek Informacji (godz. 16.00 – 20.00)


Róża – Świetlica wiejska (godz. 16.00 – 20.00)
Punkt mobilny dla mieszkańców Róży, Nowej Róży, Sątopów i Kozich Lasek

 

 

25 września
Nowy Tomyśl – NOC SPISOWA Nowotomyski Ośrodek Kultury (godz. 8.00 – 24.00)

 

 

26 września
Bukowiec – Wiejski Dom Kultury (godz. 9.00 – 13.00)

 

 

27 września
Nowy Tomyśl – Zakład Ubezpieczeń Społecznych (godz. 9.00 – 14.00)

Nowy Tomyśl – Nowotomyski Ośrodek Kultury (godz. 9.00 – 13.00)

 

Nowy Tomyśl – Gminny Ośrodek Informacji (godz. 16.00 – 19.00)

Stary Tomyśl – Świetlica wiejska (godz. 16.00 – 20.00)
Punkt mobilny dla mieszkańców wsi Starego Tomyśla, Glinna i Kozich Lasek)

 

 

28 września
Nowy Tomyśl – Nowotomyski Ośrodek Kultury (godz. 9.00 – 13.00)

Nowy Tomyśl – SPISOBUS – ul. Zbąszyńska 22 (godz. 12.00 – 14.00)

 

Nowy Tomyśl – Gminny Ośrodek Kultury (godz. 16.00 – 19.00)

 

 

29 września
Nowy Tomyśl – Nowotomyski Ośrodek Kultury (godz. 9.00 – 13.00)

Nowy Tomyśl – Gminny Ośrodek Informacji (godz. 16.00 – 19.00)

 

 

30 września
Nowy Tomyśl – Nowotomyski Ośrodek Kultury (godz. 9.00 – 13.00)

Nowy Tomyśl – Gminny Ośrodek Informacji (godz. 16.00 – 19.00)

Paproć – Świetlica wiejska (godz. 16.00 – 20.00)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Harmonogram wywozu odpadów na rok 2021

Harmonogram wywozu odpadów na rok 2021

Szanowni Państwo,

w załączniku poniżej publikujemy harmonogram wywozu odpadów na rok 2021.

 

Sektor I obsługiwany przez Przedsiębiorstwo Budowlane DOMBUD Sp. z o.o. w Nowym Tomyślu. Harmonogram od 1 maja do 31 grudnia 2021 r.

 

HARMONOGRAM

 

Sektor II obsługiwany przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych TRANS-KOM Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Harmonogram od 1 lipca do 31 grudnia 2021 r.

 

HARMONOGRAM – MIASTO

 

HARMONOGRAM – WIEŚ

 

Prosimy o zapoznanie się z ich treścią. 


Nowotomyskie obchody ETZT

Nowotomyskie obchody ETZT

Po kilku latach nieobecności Nowy Tomyśl wrócił na mapę obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT). W dniach od 16 do 22 września na terenie naszej gminy zorganizowano wiele przedsięwzięć mających na celu zwiększenie świadomości na temat zrównoważonego transportu i ekomobilności.

Inauguracja ETZT odbyła się w dniu 16 września br. przed budynkiem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu. Zorganizowano wówczas: Miejski Survival Race czyli Rodzinny Bieg z Przeszkodami, naukę programowania robotów Photon, a także Eko-piknik przeprowadzony wspólnie z Nadleśnictwem Bolewice. Podczas spotkania, dzięki uprzejmości policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, przeprowadzono akcję znakowania rowerów i hulajnóg. Ekologiczny festyn zakończył się energetyczną Zumbą dla rodzin.

Rowerową rywalizację dla dzieci ze szkół podstawowych zorganizował w dniu 17 września br. nowotomyski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na krytym boisku wielofunkcyjnym odbyła się rywalizacja pn. Rowerowy tor przeszkód dla szkół. Uroczystego otwarcia dokonała Grażyna Pogonowska Zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla, Artur Łoziński Dyrektor Ośrodka Spotu i Rekreacji, Jarosław Żółtowski Sekretarz Gminy Nowy Tomyśl oraz przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu Michał Paschke. W zawodach udział wzięło 8 szkół podstawowych z Gminy Nowy Tomyśl. Każdą ze szkół reprezentowało 3 uczniów. Turniej polegał na przejechaniu przez każdego zawodnika specjalnie ustawionego toru wyposażonego w 7 przeszkód. Klasyfikacja końcowa współzawodnictwa wyglądała następująco:

 1. SP 1 Nowy Tomyśl
 2. SP Sątopy
 3. SP Bukowiec
 4. SP 2 Nowy Tomyśl
 5. SP Wytomyśl
 6. I Akademicka SP Nowy Tomyśl
 7. SP Jastrzębsko Stare
 8. SP 3 Nowy Tomyśl

Głównym wydarzeniem zaplanowanym na sobotę 18 września br. był festyn pn. Nowy Tomyśl Naturą Malowany zorganizowany przez Urząd Miejski w Nowym Tomyślu wraz ze Świetlicą Socjoterapeutyczną. Program imprezy zakładał przeprowadzenie warsztatów technicznych, ekologicznych i profilaktycznych. Specjalnie na ten dzień przygotowana została gra miejska pn. Eko Nowy Tomyśl, a także akcja znakowania rowerów i hulajnóg. Niestety złe warunki pogodowe przyczyniły się do bardzo małego zainteresowania festynem i słabej frekwencji uczestników.

W dniach 20 – 21 września br. na krytym boisku wielofunkcyjnym odbyło się wydarzenie pn. Na rolkach bezpiecznie. Pod okiem instruktora dzieci z nowotomyskich szkół miały okazję poznać zasady prawidłowego i bezpiecznego poruszania się na rolkach.

Finał nowotomyskich obchodów ETZT miał miejsce w dniu 22 września, kiedy to przypadał Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia, na ostatnio oddanej do użytku inwestycji – pumptracku na os. Północ, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu z Salonem Rowerowym Tandhem, dla wszystkich przybyłych uczestników, zorganizował jazdę testową na rowerach BMX.

Bardzo dziękujemy wszystkim organizacjom, instytucjom, szkołom, firmom oraz osobom prywatnym za włączenie się w organizację tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 

Więcej zdjęć w galerii: https://nowytomysl.pl/multimedia/galeria-zdjec/europejski-tydzien-zrownowazonego-transportu-2021/


Nowy komendant Straży Miejskiej w Nowym Tomyślu

Nowy komendant Straży Miejskiej w Nowym Tomyślu

W czwartek, 23 września Burmistrz Nowego Tomyśla powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku komendanta Straży Miejskiej Pani Lidii Moncibowicz. Posiada ona ponad 10 lat doświadczenia zawodowego w nowotomyskiej Straży Miejskiej.

Przekazanie obowiązków na okres 3 miesięcy nastąpiło w siedzibie Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu, w obecności kadry kierowniczej magistratu oraz strażników.

Pani Lidia Moncibowicz posiada wykształcenie kierunkowe pedagogiczne o specjalności resocjalizacja penitencjarna oraz administracja publiczna o specjalności bezpieczeństwo i porządek publiczny.


Festyn Rzemiosł

Festyn Rzemiosł

Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu serdecznie zaprasza na Festyn Rzemiosł w dniu 26 września (niedziela). Impreza będzie realizowana na terenie wiaty w Parku Miejskim w godzinach 11 – 17. W ramach Festynu prowadzone będą pokazy pracy: kowala, rymarza, garncarza, powroźnika, tkacza, plecionkarzy wyplatających z wikliny, łuby i rogożyny. Obok stanowisk rzemieślników prezentowane będą narzędzia związane z wykonywaniem dawnych form rzemiosł. Pokazom będzie towarzyszył kiermasz z możliwością zakupu wyrobów rękodzielniczych oraz produktów spożywczych.


Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

Szanowni Państwo,

w dniu 20 września br. zakończył się zorganizowany przez Urząd Miejski w Nowym Tomyślu konkurs fotograficzny pn. Korzystaj ze zrównoważonej mobilności na szlakach turystycznych. Dbaj o zdrowie, dbaj o środowisko.

Odbiór konkursu wyjątkowo zaskoczył komisję konkursową, ponieważ pomimo szerokiej akcji informacyjnej zgłoszone zostały tylko dwie prace. Tym bardziej docenić należy osoby, które zechciały wziąć udział w naszej rywalizacji.

W kategorii Moje eko-zwiedzanie szlaku turystycznego zwyciężył Kacper Banachowicz

 

W kategorii Dbam o środowisko – poruszam się eko zwyciężyła Julia Rajewska

 

Serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy za uczestnictwo w konkursie.


Porozumienie o współpracy w zakresie popularyzacji Spisu Powszechnego

Porozumienie o współpracy w zakresie popularyzacji Spisu Powszechnego

15 września 2021r. Prezes Głównego Urzędu Statystycznego Pan dr Dominik Rozkrut podpisał Porozumienie o współpracy z Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Panią prof. dr hab. Gertrudą Uścińską. Porozumienie dotyczy współpracy między urzędami w zakresie popularyzacji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i zobowiązuje obie strony do wspólnego działania w zakresie szerszego dotarcia z kampanią informacyjną i promocyjną do pracowników, klientów i interesariuszy ZUS. Porozumienie pozwoli na podejmowanie wspólnych działań m. in. w zakresie utworzenia w jednostkach terenowych ZUS punktów spisowych obsługiwanych przez urzędy statystyczne. W skali kraju dotrzemy do 43 oddziałów ZUS, co oznacza, że mobilne punkty spisowe pojawią się aż na ponad 300 salach obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa do 30.09.2021r. jest w pełni realizowany przy użyciu interaktywnego formularza spisowego. Obowiązkiem spisowym są objęte: – osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania; – mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami. Każda instytucja angażując się w popularyzację spisu ludności pokazuje, że jest odpowiedzialna społecznie i daje prawidłowy przykład społeczeństwu.


Oferta na zadanie pn. „Biała Laska – warsztaty z aplikacją” – tryb pozakonkursowy

Oferta na zadanie pn. „Biała Laska – warsztaty z aplikacją” – tryb pozakonkursowy

Uznając celowość realizacji zadania pn. „Biała Laska – warsztaty z aplikacją”, na podstawie art. 19 a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, zamieszczamy ofertę Polskiego Związku Niewidomych Okręg Wielkopolski Koło Nowy Tomyśl. Uwagi dotyczące oferty można składać pisemnie do dnia 23 września 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu (ul. Poznańska 33) lub przesłać pocztą elektroniczną na adres m.kortus@nowytomysl.pl

Oferta Polskiego Związku Niewidomych Okręg Wielkopolski Koło Nowy Tomyśl


Osiemnastu nauczycieli naszej szkoły z tytułami Innowacyjnych Ekspertów Edukacyjnych!

Osiemnastu nauczycieli naszej szkoły z tytułami Innowacyjnych Ekspertów Edukacyjnych!

Każdego roku Microsoft wybiera ekspertów spośród innowacyjnych nauczycieli na całym świecie. Nauczyciele ci są częścią ekskluzywnej globalnej społeczności, która toruje innym drogę do dzielenia się pomysłami, wypróbowywania nowych metod pracy i uczenia się od siebie nawzajem.

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego tytułami Microsoft Innovative Educator Expert na rok szkolny 2021-2022 zostało wybranych aż osiemnastu nauczycieli.

W liście gratulacyjnym, który otrzymał każdy z ekspertów czytamy:

You have been chosen as an MIE Expert because you are self-driven, passionate about your work, have true collaborative spirit, and strive to inspire students with outside-the-box thinking on technology in education. We appreciate your resourcefulness and entrepreneurial spirit. As agents of change, you have achieved excellence in education, using technology and social media. We are grateful for the opportunity to tap into your enthusiasm and enable others to benefit from what is clearly your passion.

Nadanie tytułu Showcase School oraz tytuły MIEE dla tak licznej grupy nauczycieli to ogromne wyróżnienie                          i potwierdzenie, że „Trójka” jest nie tylko krajowym, ale międzynarodowym liderem edukacyjnych przemian, nowoczesnego i aktywnego podejścia do edukacji.


Kolejny ogromny międzynarodowy sukces naszej szkoły!

Kolejny ogromny międzynarodowy sukces naszej szkoły!

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu otrzymała tytuł Showcase School na rok 2021 – 2022! Międzynarodowa kapituła uznała ją za szkołę pokazową i po raz kolejny przyjęto ją do grona elitarnych szkół na świecie, które stanowią przykład najlepszych, innowacyjnych metod nauczania i uczenia się we współczesnym świecie. Tylko kilka instytucji edukacyjnych otrzymuje to wyróżnienie.

Microsoft Showcase Schools to pionierzy w edukacji. „Trójka” jest zatem częścią ekskluzywnej globalnej społeczności, uznanej i szanowanej za transformację edukacyjną, która obejmuje wizję i innowacje w nauczaniu, uczeniu się                    i przygotowywaniu uczniów na przyszłość.

U podstaw Microsoft Showcase School leży ogólnoszkolna transformacja cyfrowa. W uzasadnieniu czytamy, że    Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego jest liderem zmian w edukacji. Metody pracy i innowacyjność szkoły poprawiają wyniki jej uczniów i zmieniają sposób uczenia się. Jest liderem w realizacji założeń Microsoft K-12 Education Transformation Framework i rozwiązań wspierających nowoczesną i efektywną edukację. Dyrekcja i nauczyciele w sposób mądry i przemyślany wykorzystują nowoczesną technologię tworząc systemowe rozwiązania w postaci cyfrowego środowiska kształcenia. Starannie rozważają rolę technologii, odkrywają nowe sposoby na przekształcenie metod nauczania i uczenia się, w aktywne, wspierające rozwój każdego ucznia. Dyrektor wraz z zespołem nauczycieli optymalizuje realizację programu nauczania, projektuje przestrzenie do nauki i rozwija umiejętności myślenia logicznego i komputacyjnego uczniów. Wspiera myślenie krytycznie i projektowe. Uczniowie pracują wspólnie i kreatywnie, aby rozwiązywać rzeczywiste problemy w realnym świecie. Działania te zwiększają sukces uczniów. Dyrektor dzieli się najlepszymi praktykami zarówno ze szkołami w Polsce, jak i globalnie z międzynarodową społecznością szkół, dla których jest mentorem i niekwestionowanym liderem. Wysiłki Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu pomagają przyspieszyć transformację edukacji na całym świecie i kształtować przyszłość!

 

 


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty