×

Biesenthal

Biesenthal

Związek Biesenthal – Barnim powstał w 1992 roku. Składa się z siedmiu gmin i miasta Biesenthal w powiecie wiejskim Barnim w Brandenburgii. Członkami Związku są wsie Danewitz, Grüntal, Melchow, Spechthausen, Tempelfelde, Trampe i Tuchen-Klobbicke. Razem Związek liczy około 7.800 mieszkańców, z czego 4.800 mieszka w mieście Biesenthal. Siedzibą Związku jest miasto Biesenthal. Leży ono w odległości około 30 km od Berlina. Również w odległości 30 km od miasta przepływa rzeka Odra. Teren działania związku rozciąga się na obszarze ponad 180 km2 i leży pomiędzy Eberswalde i Bernau.
Do Biesenthal można dotrzeć autostradą nr 11 ze Szczecina lub drogami lokalnymi od strony przejść granicznych w Hohenwutzen, Kietz lub Frankfurt nad Odrą.

Miasto Biesenthal oddalone jest od Nowego Tomyśla o 230 km. Współpracę zainicjowały samorządy obu gmin. Umowa pomiędzy Nowym Tomyślem a Biesenthal podpisana została dnia 13 grudnia 1999 r.

Stosunkowo niewielka odległość pomiędzy Nowym Tomyślem a Biesenthal umożliwia częste kontakty, pozwalające na zacieśnienie więzi między gminami oraz nawiązywanie znajomości indywidualnych. Dzięki temu umowa jest w pełni realizowana, a współpraca kontynuowana.

Dotychczas współpracę podjęli: strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych, seniorzy z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, klub sportowy Korona Bukowiec, plecionkarze i plantatorzy wikliny, Ośrodek Pomocy Społecznej, członkowie Klubu Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju. Spotkania współpracujących jednostek umożliwiają wzajemną wymianę informacji i doświadczeń z zakresu ich funkcjonowania. Są też okazją do wspólnej zabawy i wypoczynku, a wyjazdy sposobem na spędzenie wolnego czasu i zwiedzanie nowych okolic.

www.amt-biesenthal-barnim.de

www.biesenthal.de


POLECAMY

logo

Nowotomyski Ośrodek Kultury

logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji

logo

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

logo

Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl

logo

Koronawirus - informacje

logo

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

logo

Jarmark Chmielo-Wikliniarski

logo

Park Miejski i Ogród zoologiczny

logo

Facebook

logo

YouTube

Sesja Rady Miejskiej LIVE

Fundusze Zewnętrzne - projekty unijne

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Fundusze Zewnętrzne - projekty Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

logo

Fundusze Zewnętrzne - pozostałe projekty

logo

Ciepłe Mieszkanie

logo-mieszkanie

Wybory

logo-gison

GISON